Eesti jalgpalli Premium liiga eenustamineMis on ühist Mart Poomil, Raio Piirojal ja Andres Operil? Nemad ning ka paljud teised nagu Konstantin Vassiljev, Marek Lemsalu, Indrek Zelinski ja Sander Puri, on tuule tiibadesse saanud just Premium liigast. Nende meeste nimed on tuttavad ka neile, kes end igapäevaselt jalgpalliga kursis ei hoida. Kuidas see võimalik on? Nagu jalgpall.ee veebileht välja toob, siis Eesti tippliiga on traditsiooniliselt olnud kasvulavaks ja hüppelauaks ka välismaale siirduda ihkavatele noormängijatele.

Parim meeskond võidab Eesti meistritiitli, jagatakse kohti eurosarjades ning muidugi on liigas mängimine suur unistus igale jalgpallurile – muidugi on tegu Eesti jalgpalli Premium liigaga 2016. aasta hooaeg oli seejuures eriti huvitav, sest veel päris enne lõppu ei olnud selge, kes võidab meistritiitli ning kes saab eurokohad. Egas ka 2017. aasta kaugele maha jää.

Puust ja punaseks – mis see Premium liiga on

Premium liiga hooaeg kestab igal aastal märtsist novembrini, mille jooksul toimuvad neli ringi ja 36 vooru. Iga meeskond kümnest kohtub iga vastasega kaks korda kodus ja kaks korda võõrsil. Valitsev meister saab endale ka õiguse osaleda järgmisel aastal UEFA Meistrite Liigas ning teise ja kolmanda koha omanikud saavad õiguse osaleda UEFA Euroopa Liigas.

2017. aastal osalevad Premium liigas kümme meeskonda, keda tutvustab lühidalt ka Sportland Magazine:

·      FCI Tallinn alustas Premium liigas mängimist 2013. aastal ning on 2017. aastal tiitlikaitsja.

·      JK Narva Trans ei ole alates 1992. aastast mitte kordagi Premium liigast välja langenud!

·      JK Sillamäe Kalev plaanib sel aastal kindlasti medalikohale jõuda, mis oleks edasiminek nende eelmise aasta viiendast kohast.

·      Üks vanimatest Eesti jalgpalliklubidest, Nõmme Kalju FC, tuli viimati Eesti meistriks 2012. aastal.

·      Paide linnameeskond osaleb Premium liigas kaheksandat korda.

·      Tallinna FC Levadia on üheksakordne Eesti meister, ja neil on olnud ka hõbe- ja pronksmedaleid.

·      Tallinna FC Flora on tulnud meistriks lausa kümnel korral!

·      Tartu JK Tammeka tuli eelmisel aastal seitsmendale kohale.

·      Liigas on ka kaks uut tulijat: Pärnu JK Vaprus ja Viljandi JK Tulevik.

Olgu, asi tundub huvitav. Mis edasi?

Eesti jalgpalliliigas on väga palju põnevust ning kuigi on meeskondi, kes on mängus olnud kauem ja kellel on teistest rohkem võidutiitleid, siis ette võib tulla ka ootamatusi. Meeskonnamängudele on alati oodatud kõik need, kes soovivad mängijatele kaasa elada – olgu siis tõsihingelised fännid, kes üheltki matšilt ei puudu või need, kes alles avastavad jalgpallimaailma võlu – tõsi on see, et jalgpall on Eesti üks kõige populaarsemaid, kui mitte populaarseim, spordiala. Lisaks staadionil kaasaelamisele on võimalik end mängutulemustega kursis hoida meedia vahendusel, või kes soovivad veidi rohkem põnevust ja tahavad end veelgi rohkem kaasatuna tunda, siis Betsafe spordiennustamise lehel on võimalik Premium liiga peale ka panustada.

Muidugi tasub panustamisest alustades silma peal hoida sellel, kuidas meeskonnad ja mängijad on varasemalt esinenud, sest see annab ehk rohkem aimu sellest, mis ees võib olla. Lisaks selle vaatamisele, et kes siis eelmine aasta meistritiitli sai, siis tasub silma peal hoida ka üksikutel mängijatel: 2016. aastal valisid näiteks Soccernet.ee lugejad Premium liiga parimaks mängijaks Jevgeni Kabajevi (Sillamäe Kalev) ja fännide lemmiku tiitli sai Ofosu Appiah (FC Infonet). Praeguseks on välja antud juba käimasoleva hooaja I ringi parima mängija tiitel, mille sai FC Levadia ründaja Rimo Hunt. Kuu ilusaima värava eest on aunimetused pälvinud Magnar Vainumäe (Paide Linnameeskond) ja Viktor Plotnikov (FCI Tallinn).

Väikesesse Eesti riiki mahub palju kõrgel tasemel jalgpalli ja sul on võimalik sellest osa saada.